Wijzigingen motorrijtuigenbelasting komende jaren.

De komende jaren worden de volgende vrijstellingen afgebouwd of beëindigd:

  • De mrb voor kampeerauto’s gaat op 1 januari 2026 omhoog. Eigenaren van een kampeerauto betalen dan niet 25% (kwarttarief) maar 50% van het tarief voor een personenauto (halftarief).
  • De mrb voor paardenvervoer gaat op 1 januari 2026 omhoog. Eigenaren van voertuigen die speciaal zijn ingericht voor het vervoeren van paarden en die niet-beroepsmatig worden gebruikt, betalen dan niet 25% (kwarttarief) maar het volledige tarief dat ook geldt voor een personenauto.
  • De mrb-vrijstelling voor personenauto’s en bestelauto’s die rijden op CNG, LNG of LPG met de typeaanduiding af-fabriek, G3-installatie of R115-installatie stopt op 1 januari 2026. Voor deze auto’s betalen eigenaren dan ook de volledige brandstoftoeslag.
  • De mrb-vrijstelling voor oldtimers geldt vanaf 1 januari 2028 alleen nog voor voertuigen die vóór 1988 zijn gebouwd. Nu zijn alle voertuigen van 40 jaar of ouder nog vrijgesteld van mrb.
  • Voor autobussen die op LPG of aardgas rijden wordt mrb ingevoerd. Nu betalen eigenaren hiervoor nog geen mrb (nihiltarief). Om bestaande afspraken met te sector niet te verstoren, stelt het kabinet voor deze vrijstelling per 1 januari 2030 af te schaffen. Eigenaren betalen dan ook de volledige mrb.

Door de verschillende aanpassingen gaan de eigenaren van deze voertuigen meer belasting betalen. Het belastingstelsel wordt eenvoudiger en gelijker door de vermindering van het aantal uitzonderingen.

Bron: Rijksoverheid.

Share

Vergelijkbare berichten

Geef een reactie